• Tamir Zuckerman

ביטוח לקבלני שיפוצים- מה הסיכונים ומה הביטוחים העומדים בפני בעל עסק

אחד המקצועות הנפוצים לישראלים בארה"ב הוא בתחומי השיפוץ, זה כולל מגוון רחב של מקצועות כגון קירות גבס, צבעים, תקרות, שרברבות, חשמל, גינון, בטון ולבנים, עבודת עץ, גדרות, שטיחים, התקנות ציוד בבתי לקוח, ריצוף ועוד ועוד ועוד.


באופן כללי קבלן שיפוצים (Remodeling Contractor) נחשב ככזה כל עוד או אינו עוסק בבניה של בית מהיסוד (זה מקצוע אחר וזקוק למגוון ביטוחים אחרים שנדון בהם בהזדמנות אחרת)

במאמר זה נדבר בעיקר על ביטוח האחריות לקבלני שיפוצים (REMODELING CONTRACTOR LIABILITY INSURANCE)


אחריות קבלנים מטרתו לסייע לחברה שלך כלכלית ומשפטית כאשר מתחילות לצוץ הבעיות. מכיוון שתאונות מתרחשות באופן בלתי צפוי, אין דרך לעסק שלך להבטיח שדברים לעולם לא יתרחשו. אנשים נפגעים, רכוש נפגע ולפעמים שום דבר לא קורה אבל החברה שלך בכל מקרה נלקחת לבית המשפט. בית המשפט הוא יקר, וכאשר נמצא כי אתה אחראי משפטית לאירוע, ההסדר וההוצאות הנלוות אליו יכולות לגרום בקלות לסגירת עסק.


אז מה כולל, או צריך לכלול כיסוי שכזה?


1. כיסוי לפציעות גוף

ביטוח אחריות כללית של קבלן שיפוץ מעניק כיסוי נזקי גוף במקרה שאדם ייפגע. כאשר החברה שלך מספקת את שירותיה במיקומים שונים, הסיכון של מישהו להיפצע עולה מכיוון שאתה לא תמיד מסוגל לשלוט באופן מלא בפעילויות סביבך. כאשר אנשים נפגעים בקרבת מקום העבודה שלך, הם עשויים להאשים את החברה שלך והם יצפו ממך לשלם עבור כל טיפול רפואי. ביטוח אחריות יכול לשלם את החשבונות כך שלא תצטרך לעשות זאת, ובמקביל לשלם עבור הוצאות משפטיות שסביר להניח כי תיגרם לה בעת ההגנה שלך.


2. כיסוי נזק לרכוש (רכוש של הלקוח)

ביטוח אחריות קבלן מגן על החברה שלך במקרה שגם הנכס ייפגע. אם אחד מעובדיך שובר בשוגג ארון עתיק של לקוח, הלקוח יצפה שהחברה שלך תשלם עבור הנזק הזה. ואם תגיע לביהמ"ש, זה עלול להורות לך לשלם סכומים גבוהים עבור מוצרים בבית הלקוח שלא ניתנים להחלפה.


3. כיסוי למוצרים ועבודה שנסתיימה. (Products And Completed Operations Coverage)

ביטוח אחריות כללית של קבלן מעניק הגנה מפני סיכונים הקשורים לעבודה שהשלמת בעבר ומוצרים שייתכן שמכרת בעבר. אם בסופו של דבר עבודה זו גרמה ללקוח נזק כלשהו, שים לב שמדובר בנזקים שנגרמו לאחר שנסתיימה העבודה. לדוג' התקנת ארונתו מטבח אצל לקוח, וכשבוע לאחר סיום העבודה אחד הארונות נפל ושבר את השיש של המטבח ופצע את בעל הבית. כיסוי למוצרים ועבודה שנסתיימה נותן לך בדיוק את הפתרון האמור.


4. פגיעה אישית ופרסומית (Personal And Advertising Injury)

ביטוח אחריות קבלן מגביל את הסיכונים הכרוכים בפגיעה אישית ובטענות ותביעות נזקי פרסום. מתחרים עשויים לחוש שגרמת להם להפסיד עסקים בגלל הצהרה שאחד העובדים שלך העלה ברשתות חבריות או טענות שלו בפומבי, , או שגרפיקאי עשוי להאשים אותך בשימוש בעבודתו בפרסום שלך מבלי לשלם עבור הרישיון הראוי.


5. פגיעה בשטחים שהושכרו לך

כאשר החברה שלך שוכרת מבנים ורכוש לצורך ניהול עסקים, בעל הנכס עשוי לדרוש הוכחת ביטוח. אם נמצא כי החברה שלך אשמה בגרימת שריפה או ביצירת סוגים אחרים של נזקים לשטחים אלו, חלק זה של הפוליסה שלך משלם עבור התיקונים וההתקנות.


6. מגבלת הוצאות רפואיות

ביטוח אחריות כללית של קבלן שיפוצים מאפשר לך להציע תשלומים רפואיים עד סכום מסוים כאשר אדם מקבל פציעות קלות. הצעה זו בדרך כלל עוזרת לך להימנע מהשתלבות בתביעה יקרה מאוחר יותר.


בנוסף,

חשוב מאוד לוודא שקבלני המשנה שעובדים איתך מחזיקים בביטוח המתאים, וככל שניתן שאתה מופיע כמבוטח נוסף בפוליסה שלהם. חשבו כמובן גם לוודא שכיסוי עבור החלק שלך בתביעות הקבלנים שלך מכוסה בפוליסה.


עוד צריך לוודא בעל חברה קבלנית, כמו כל חברה אחרת שהוא עומד בדרישות החוק בכל הנוגע לקבלני פוליסת חבות עובדים (Workers Comp) לפי דרישות החוק במדינה שבה הוא עובד.

שימו לב שלרוב עסקים קטנים עם מחזורים מתחת ל3 מיליון דולר בשנה יכולים לרכוש פוליסה משולבת שכוללת גם כיסוי מסויים לרכוש עסקי (BOP) ובצורה זו חוסכת לעצמה פוליסת רכוש נפרדת.לסיכום,

חשוב מאוד לכל עסק לוודא שהוא רוכש את הביטוח המתאים לו, וחשוב מאוד לוודא שהפוליסה כוללת את הכיסויים וההרחבות המתאימים לעיסוק הספציפי שלך.

בכל שאלה בקשה או שאלה נוספת, אל תהססו לפנות אלינו.

10 views0 comments